Asil Terzi

Asil TERZİPictus Digital I Kurucu & Ajans Başkanı

Asil Terzi, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini İstanbul Çapa ilkokulu’nda, lise öğrenimini Atatürk Çağdaş Yaşam Meslek Lisesi‘nde tamamladı.

Bir şeyler anlatmak istedi. Uzun dönem askerlik görevinde anlatacak hayatlar olduğunu düşünerek ve bunları gözlemlemek için 15 aylığına Ankara’ya yolcu oldu. Vatani görevini tamamlayıp İstanbul’a dönünce uzun soluklu öğrencilik hayatına ilk adımı attı. Ve 2009 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nde akademik kariyerine başladı.

“Asil Ve Özgür” adında bir kısa filmle New York Türk Kısa Film Festivali’ne katıldı. Terminal 808 ve “Görünüm” adında orta metraj film senaryolarını yazdı. Aynı zamanda Eski Publicis Bold (Yeni Saatchi&Saatchi) reklam ajansında grafik tasarım ve junior metin yazarlığı yaptı.

Ulusal ve uluslararası markaların sosyal medya hesaplarını ve e-ticaret kanallarını hikayeleştirme teknikleriyle zenginleştiren Terzi, birçok butik markanın adını gerçekleştirdiği dijital iletişim ve pazarlama stratejileriyle yurtdışına taşıdı.

Asil Terzi,Rockn Roll’un Arabesk Sancısı” adındaki ilk yeraltı edebiyatı ezgileri taşıyan romanına 2011 kışında başladı ve bu kitabı 2014 kışında bitirdi.

2015 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Uygulamalı Reklamcılık Bölümü’nde ikinci üniversite mahiyetinde okumaya başladı. Uzmanlık alanları çerçevesinde akademik kariyerini sürdüren Asil Terzi 2017 yılında kişi ve markalara dijital strateji ve içerik pazarlama odağında hizmet vermek üzere Pictus Digital‘i kurdu. Kurucusu olduğu ajansta aynı zamanda Ajans Başkanı olarak görev yapan Terzi, bir yandan da çeşitli ajanslarda marka içerik danışmanlığı yapmaktadır.

Sahip olduğu akademik birikim ve sektörel deneyimi Dijital Markalaşma Eğitimi I DME çatısı altında eğitmen olarak, öğrencilere aktaran Asil Terzi, bir yandan da Branding Türkiye Yayınları etiketiyle yayınlanacak olan kitap ve e-kitap projeleri üzerine çalışmaktadır.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘de yazar olarak yer alan Asil Terzi buna ek olarak; Branding Türkiye Etkinlik ve Branding Meetup konuşmacısıdır.

KİTAPLARI

  • Rock’n Roll’un Arabesk Sancısı (Roman)

GİRİŞİMLERİ

  • Pictus Digital (2017)

EĞİTİMLERİ

  • A’dan Z’ye E-Ticaret Eğitimi
  • A’dan Z’ye E-İhracat Eğitimi
  • Dijital Markalaşma Odağında İçerik Pazarlaması
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Dijital Markalaşma Eğitimi | DME hakkında detaylı bilgi almak ve erken kayıt fırsatından yararlanmak için iletişime geçin!

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Al!